Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Spotkanie ws. uruchomienia punktu szczepień powszechnych w (..)

Spotkanie ws. uruchomienia punktu szczepień powszechnych w Pniewach

12 Maja 2021

Na zdjęciu od lewej: Jaromir Zieliński, Starosta Beata Hanyżak, Burmistrz Pniew Jarosław Przewoźny i Zastępca Burmistrza Pniew Józef ĆwiertniaWczoraj tj. 11 maja br. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jaromir Zieliński spotkali się z burmistrzami Pniew - Jarosławem Przewoźnym i Józefem Ćwiertnią. Tematem roboczego spotkania był stan przygotowania Powszechnego Punktu Szczepień w Pniewach, który rozpoczyna swoje działanie już od dzisiaj tj. 12 maja br. w Hali Widowiskowo - Sportowej przy  ul. Wolności 22 w Pniewach. To drugi po szamotulskim, Powszechny Punkt Szczepień w Powiecie Szamotulskim. Jest to ważne przedsięwzięcie nie tylko dla  mieszkańców gminy Pniewy ale również pozostałych gmin Powiatu Szamotulskiego. Zrealizowane zostało jako owoc współpracy samorządów powiatowego i pniewskiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach oraz Szpitala Powiatowego w Szamotułach. Dzięki pozytywnej decyzji Wojewody Wielkopolskiego o jego powstaniu, już od dzisiaj będzie przyjmować pacjentów chcących się zaszczepić przeciwko Covid-19. Obsługiwać go będą 4 zespoły szczepiące i docelowo dziennie ma zaszczepionych zostać ok 500 osób.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych omawia dokumentacjęWizyta burmistrzów Pniew w  Starostwie Powiatowym była również okazją do spotkania w którym udział wzięli Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Sylwia Kosicka. Tematem rozmów samorządowców było przygotowanie oraz zakres dokumentacji architektoniczno- budowlanej pod realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej 1878 P Pniewy - Lubosina w miejscowości  Pniewy ul. Konińska".