Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Spotkanie z Panią Poseł na Sejm RP Martą Kubiak

Spotkanie z Panią Poseł na Sejm RP Martą Kubiak

13 Lipca 2021

Wizyta Starosty Szamotulskiego, Poseł Marty Kubiak i Dyrektora ZDP na drogach powiatowych

13 lipca br. Starosta Beata Hanyżak odbyła spotkanie z Poseł na Sejm RP Panią Martą Kubiak. Dotyczyło ono kilku istotnych projektów inwestycyjnych na drogach powiatowych. Pierwszy z nich związany jest z przyznaniem Powiatowi Szamotulskiemu dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozyskane środki w kwocie 5 138 tys. zł mają być przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej nr 1855P Śmiłowo-Gałowo odc. 2 - od km 0+035,44 do km 2+100 Śmiłowo-Jastrowo, wraz z budową ronda w miejscowości Jastrowo - odc. 3 w części od km. 2+100 do km 2+278,69. Przebudowa zakłada poszerzenie jezdni, budowę ronda oraz budowę chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 2,5 m. Obecna na spotkaniu Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Sylwia Kosicka omówiła stan zaangażowania zadania.

Rozmawiano także o projektach, które Powiat zamierza realizować w najbliższym czasie i dofinansowaniach, o które będzie zabiegał w naborach z BGK i Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Wizyta zakończyła się objazdem dróg powiatowych.