Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych (..)

Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami

16 Marca 2023

14 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szamotułach Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jaromirem Zielińskim spotkali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Spotkanie poświęcone było realizacji przez organizacje zadań z zakresu sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób z niepełnosprawnościami, dofinansowanych kwotą 85 000 zł ze  środków PFRON będących w dyspozycji samorządu powiatowego. W ramach otrzymanych dotacji osiem organizacji zrealizuje w roku 2023 siedemnaście różnorodnych projektów, nakierowanych m.in. na aktywizację i integrację dzieci i młodzieży poprzez zabawę, warsztaty rehabilitacyjno-wypoczynkowe, przedsięwzięcia rehabilitacyjno-integracyjno-turystyczne czy obóz sportowy z nauką nurkowania rekreacyjnego.

Na spotkaniu przedstawiciele organizacji pozarządowych mieli również okazję zaprezentować swoją dotychczasową działalność, przybliżyć realizowane przez siebie rodzaje i formy wsparcia oraz wymienić się wspólnie doświadczeniami na temat działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami.