Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Strzelanie Żniwne Szamotulskiego Bractwa Kurkowego

Strzelanie Żniwne Szamotulskiego Bractwa Kurkowego

13 Września 2024

W sobotę 7 września na terenie strzelnicy w Mutowie odbyło się brackie Strzelanie Żniwne. Oprócz członków Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Szamotułach, wzięli w nim udział także goście z niemieckiego Groß-Gerau. Rywalizacji przyglądali się m.in. przedstawiciele lokalnych władz i instytucji - Powiat Szamotulski reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Adam Woropaj.

Tegorocznym Królem Żniwnym został brat Waldemar Jankowski. Anita Tomaszewska wywalczyła tytuł Pierwszego Rycerza, natomiast Drugim Rycerzem został Marcin Just.

Tarczę Starosty Szamotulskiego zdobył Grzegorz Jaskóła. Zorganizowano także m.in. zawody w strzelaniu z KBKS dla dzieci i młodzieży.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Fot. Facebook/Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Szamotułach