• tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Sukces Polaków na Festiwalu Jeździeckim w Baborówku

Sukces Polaków na Festiwalu Jeździeckim w Baborówku

30 Maja 2019

Od 23 do 26 maja, w Baborówku trwały zawody w ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, gdzie po szesnastu latach zespół pod wodzą trenera Kadry WKKW Marcina Konarskiego w składzie: Mariusz Kleniuk i Winona, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Paweł Spisak i Banderas, Paweł Warszawski i Aristo A-Z, zdobył dla Polski kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Polski zespół zaprezentował przed publicznością w Baborówku doskonałą formę przejmując prowadzenie w konkursie CCIO4*-L już pierwszego dnia. Nasi reprezentanci pokonali m.in. drużyny z Rosji i Bałorusi.

W klasyfikacji końcowej konkursu CCIO4*-L o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, puchar Lotto w czołówce było niemal w całości biało-czerwono: Paweł Spisak (POL) na Banderasie zajął miejsce pierwsze, miejsce drugie wywalczył mistrz świata i dwukrotny złoty medalista olimpijski Michael Jung (GER) na koniu Fischerchipmunk FRH, a trzecie - Jan Kamiński (POL) i Jard. Kolejne miejsca zajęli Joanna Pawlak (POL) na Fantastic Friedzie (miejsce czwarte) i Paweł Warszawski (POL) na Aristo A-Z (miejsce piąte).

Źródło: Pałac Baborówko

Zdjęcia: M&R PHOTO