• tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Sukcesy szamotulskich karateków

Sukcesy szamotulskich karateków

9 Grudnia 2022

3 grudnia w Mosinie odbyły się 2 turnieje, w których wzięli udział zawodnicy z całej Polski, także z  Szamotulskiego Klubu Karate.

W godzinach dopołudniowych odbył się Wielkopolski Turniej Karate WKF ,w którym rywalizowali adepci sportów walki w kategorii wiekowej do lat 10. Mali karatecy z Szamotuł zdobyli 4 medale w konkurencji kata indywidualnego. Złote medale wywalczyli Julia Woźniak i Iwo Grześ, srebro zdobyła Natalia Wodnik a brązowy medal Aleksander Herrmann.

Po tym turnieju obyły się Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF. Do walki stanęli karatecy, w kategorii wiekowej powyżej przynajmniej 35 lat. W zawodach uczestniczył na co dzień trenujący w Szamotulskim Klubie Karate Bartłomiej Foremski, który wraz z zawodniczkami Katarzyną Szymankiewicz i Joanną Molatą wywalczyli srebrny medal w konkurencji kata drużynowego mix.

Składamy serdeczne gratulacje dla wszystkich medalistów!