Święto Ostroroga

17 Czerwca 2019

W miniony weekend Ostroróg obchodził swoje święto. 3 dniowe  obchody Święta Miasta rozpoczęły się na terenach  nad jeziorem Mormin. To urokliwe miejsce  wypełniło się  śpiewem, muzyką, rozrywką i tańcem. Już w piątek, 14 czerwca o godz. 20.00 do zabawy porwały rytmy muzyki klubowej „Summer party”- Wykonawcy Erdave (Damasławek), Dj Oskar (Budzyń), Dj Goatie Aka Koza (Oborniki) i Dj Michale Dave (Poznań) zafundowali publiczności duży ładunek energii. Gwiazdą wieczoru był natomiast koncert Dj Promo-Mix.

Drugi dzień świętowania, sobota, 15 czerwca, rozpoczęła się nieco spokojniej, ale nie mniej radośniej.W programie było miejsce na Konkurs Piosenki Turystycznej i przegląd twórczości seniorów z Wielkopolski, wykonawcy bawili publiczność występami kabaretowymi Klubów Seniora i Osób Niepełnosprawnych. W godzinach wieczornych natomiast, królował taniec, zespoły Relax i Estrada porywały tancerzy do zabawy.

Na ostatni niedzielny dzień, organizatorzy zaplanowali również sporą dawkę rozrywki, najpierw emocje taneczne, towarzyszące występowi formacji tanecznej „HOP DANCE”, potem muzyczne - przeboje  „Czerwonych Gitar”, w wykonaniu zespołu „Dwie Korony”, w końcu sporą dawkę humoru w postaci występu Kabaretu Rewers. Oprawę muzyczną wieczoru zapewniły dwa zespoły Blue Box i Łobuzy. Jak co roku, nie zbrakło również loterii fantowej.

W świętowaniu nie zapomniano o najmłodszych, z myślą o nich wystąpił Teatr Katarynka, a dla amatorów sztuk plastycznych przygotowano warsztaty plastyczne. Zatem każdy znalazł  w programie coś dla siebie. To jakże miłe wydarzenie zebrało mieszkańców Miasta i Gminy Ostroróg,  a  gości pięknie przyjął w swoje progi i ugościł, Jan z Ostroroga, zgodnie z hasłem Dni Miasta. Powiat Szamotulski reprezentowała  pani Starosta Beata Hanyżak.

Ważnym punktem tego święta było wręczenie  Panu Radosławowi Spychale, mieszkańcowi Gminy Ostroróg, specjalnego wyróżnienia, które odebrał z rąk Senatora RP Jana Filipa Libickiego. Pan Radosław w niełatwych warunkach pogodowych pokonał dystans  biegowy 900 km, z Zakopanego do Świnoujścia, wspierając tym akcję „Zabiegajmy miopatię”, na rzecz niepełnosprawnego Antka Smorawskiego. Powiat Szamotulski śledził i kibicował temu wyczynowi.

Zdjęcia: UMiG Ostroróg