Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Święto plonów w Ostrorogu i Otorowie

Święto plonów w Ostrorogu i Otorowie

10 Września 2024

W miniony weekend na terenie Powiatu Szamotulskiego odbyły się kolejne uroczystości dożynkowe. Mieszkańcy Gminy Ostroróg świętowali nad jeziorem Mormin, natomiast Gmina Szamotuły święto plonów zorganizowała w Otorowie.

Wydarzenia były okazją do podziękowania za tegoroczne zbiory oraz do integracji i wspólnej zabawy. Widzowie mogli podziwiać piękne, tradycyjne obrzędy dożynkowe oraz występy artystyczne.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk, Poseł Jakub Rutnicki, Poseł Adam Luboński, Poseł Marcin Porzucek, Senator Jan Filip Libicki, Wicewojewoda Wielkopolski Jarosław Maciejewski oraz przedstawiciele lokalnych władz, na czele ze Starostą Szamotulskim Beatą Hanyżak.

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dodatkowe m.in. pokazy sprzętu rolniczego, stoiska tematyczne i gastronomiczne oraz gry i zabawy dla dzieci.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Ostroróg, Urząd Miasta i Gminy Szamotuły