Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Świętowanie Dnia Nauczyciela i Turniej BOCCIA w Zespole (..)

Świętowanie Dnia Nauczyciela i Turniej BOCCIA w Zespole Szkół Specjalnych

21 Października 2024

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w dniu 16 października, w Zespole Szkół Specjalnych odbył się wyjątkowy turniej „Kocham Cię, Szkoło”. Wydarzenie miało miejsce na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie stanęli w szranki z nauczycielami, rywalizując w atmosferze pełnej humoru i dobrej zabawy.

Następnego dnia reprezentacja szkoły wzięła udział w XII edycji turnieju BOCCIA, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Duszek” w Dusznikach. Głównym celem turnieju była integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, a także promowanie aktywności sportowej w duchu fair play.

Uczniowie, oprócz rywalizacji sportowej, mieli także okazję zwiedzić Izbę Regionalną Towarzystwa Miłośników Ziemi Dusznickiej. Po ekspozycji oprowadził ich Pan Jacek Lichocki, pracownik Urzędu Miasta Gminy w Dusznikach oraz Radny Powiatu Szamotulskiego, który opowiedział o historii i tradycjach regionu.