Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szamotulska Kapsuła Czasu zakopana!

Szamotulska Kapsuła Czasu zakopana!

28 Grudnia 2018

Kamienna tablica odznaczająca zakopaną Szamotulską Kapsułę Czasu z wpisaną datą wkopania (27.12.2018r.) oraz odkopania (27.12.2118r.)

Dokładnie w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, 27 grudnia na Szamotulskim Rynku zakopano Kapsułę Czasu. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy Powiatu Szamotulskiego, a także przedstawiciele lokalnych władz i dziennikarze. Nie zabrakło też Pary Szamotulskiej oraz Kapeli Dudziarskiej z Szamotulskiego Ośrodka Kultury. Przed umieszczeniem kapsuły w specjalnie przygotowanym do tego miejscu (tuż przy zabytkowym zegarze), Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek, odczytali swój list do przyszłych pokoleń. Kapsuła ma zostać otwarta w 2118 r.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia był „Dzień Szamotulski”, a organizatorami Powiat Szamotulski, Miasto i Gmina Szamotuły, Szamotulski Ośrodek Kultury oraz Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach.

Więcej o Szamotulskiej Kapsule Czasu pisaliśmy na Naszej stronie w innej aktualności.