Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szamotulska wizyta Marszałka Marka Woźniaka

Szamotulska wizyta Marszałka Marka Woźniaka

29 Sierpnia 2019

Szamotulska wizyta Marszałka Marka Woźniaka

Dnia 27 sierpnia 2019 przybyła do Szamotuł delegacja Urzędu Marszałkowskiego z Marszałkiem Markiem Woźniakiem na czele. Celem wizyty było podpisanie umowy o przekazaniu dofinansowania na rewitalizację szamotulskiego Rynku oraz dyskusja nt. lokalnych potrzeb i problemów. W spotkaniu uczestniczył także Poseł na Sejm RP Pan Jakub Rutnicki.

Spotkanie dotyczące finansowego wsparcia wyczekiwanej przez mieszkańców Szamotuł inwestycji odbyło się w samo południe w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy. Po krótkich przemówieniach, nawiązujących głównie do wagi realizowanego projektu, podpisano umowę, na mocy której na rewitalizację rynku w Szamotułach przekazanych zostanie ponad 8 mln zł. Środki te pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całość inwestycji oszacowano na kwotę około 14, 6 mln zł. Pozyskane dofinansowanie to zatem suma niebagatelna, bo stanowiąca około 55% wartości inwestycji.

Po podpisaniu wspomnianych wyżej dokumentów delegacja udała się do siedziby Starostwa Powiatowego, gdzie toczyły się rozmowy na tematy lokalnych potrzeb i oczekiwań. Poruszono wiele kwestii, nurtujących władze powiatowe. Wśród omawianych tematów znalazły się sprawy inwestycyjne, finansowania służby zdrowia i modernizacji dróg. Ze strony Powiatu w spotkaniu uczestniczyli: Pani Starosta Beata Hanyżak, Wicestarosta – Pan Rafał Zimny, Członek Zarządu Powiatu Pan Maciej Trąbczyński oraz Pan Radny Przemysław Nowak.

Wizytę zakończono wizytując postęp prac na budowanym właśnie rondzie w Gałowie (droga wojewódzka 187), w którego finansowaniu partycypuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Gmina Szamotuły.