Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szamotulskie Koło WSPAK na obchodach 100-lecia Powstania (..)

Szamotulskie Koło WSPAK na obchodach 100-lecia Powstania Wielkopolskiego

31 Grudnia 2018

Para uczestników poznańskich obchodach setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Mężczyzna trzyma kwiaty z biało-czerwoną wstęgą. Kobieta na ramieniu ma opaskę AK. W tle inni uczestnicy.

Członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej - Koło w Szamotułach, a zarazem uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach, wzięli udział w poznańskich obchodach setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Młodzież wraz z opiekunem Koła Piotrem Gotowym była obecna podczas uroczystej Mszy św. w Farze. Uczniowie „Rolnika” mieli też okazję odwiedzić Obóz Powstańczy, który zorganizowano na Placu Wolności oraz uczestniczyć w podsumowaniu obchodów i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.