Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szamotulskie obchody Jubileuszu 100 - lecia Polskiego (..)

Szamotulskie obchody Jubileuszu 100 - lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

16 Września 2019

Szamotulskie obchody Jubileuszu 100 - lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

W tym roku przypada 100 rocznica powstania Polskiego Czerwonego Krzyża - organizacji, która wspiera potrzebujących, uwrażliwia społeczeństwo na krzywdę ludzką oraz promuje idee niesienia bezinteresownej pomocy. Z tej okazji w niedzielę 14 września br. w Muzeum-Zamek Górków odbyła się uroczysta akademia uświetniająca ten jubileusz.

Z gratulacjami i życzeniami pospieszyli wszyscy, którzy nie tylko od lat są sympatykami Polskiego Czerwonego Krzyża, ale i wspierają jego działania na rzecz społeczności lokalnej. Na uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli samorządu w osobie Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak oraz Sekretarza Urzędu Miasta i Gminy w Szamotułach Karola Hartwicha. Jubileusz był okazją do wyróżnienia odznaczeniami oraz medalami zasłużonych działaczy kół PCK, honorowych dawców krwi i osób zaangażowanych w funkcjonowanie Oddziału Rejonowego.

Na kolejne lata realizowania tej szczególnej misji życzymy sukcesów i satysfakcji.