Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szamotulskie obchody Święta Policji

Szamotulskie obchody Święta Policji

17 Lipca 2024

16 lipca na terenie Muzeum Zamek Górków w Szamotułach odbyły się tegoroczne obchody Święta Policji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. samorządowcy z terenu Powiatu Szamotulskiego, przedstawiciele służb mundurowych i lokalnych instytucji.

Uroczystość była okazją do wręczenia awansów, wyróżnień oraz uhonorowania policjantów i osób wspierających szamotulską jednostkę. Powiat Szamotulski reprezentowała m.in. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, która wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Adamem Woropajem podziękowała szamotulskim policjantom za służbę na rzecz mieszkańców.

Po części oficjalnej na uczestników wydarzenia czekały różnorodne atrakcje - stoiska tematyczne i edukacyjne, gry i zabawy dla najmłodszych. Nie zabrakło specjalistycznego sprzętu oraz pojazdów służb, które były prezentowane odwiedzającym.