Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Sztandar dla Szkoły Podstawowej im. ppłk Maksymiliana (..)

Sztandar dla Szkoły Podstawowej im. ppłk Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie

2 Października 2019

Sztandar dla Szkoły Podstawowej im. ppłk Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie

Piątek, 27 września br. był bardzo ważnym dniem dla społeczności Szkoły Podstawowej im. ppłk Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie bowiem tego dnia dokonano uroczystego nadania sztandaru. Od tego momentu szkoła będzie budować swoją  historię i tradycję wokół symbolu, po którym wszyscy będą ją identyfikować i honorować. Uroczystość ta skupiła zarówno uczniów, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców jak również przedstawicieli instytucji samorządowych, kombatantów, duchowieństwa oraz społeczności lokalnej. Wszyscy pospieszyli z gratulacjami i życzeniami. Wśród życzeń znalazły się i te złożone w imieniu Zarządu Powiatu Szamotulskiego, przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak. Zatem niech widok sztandaru szkoły zawsze napełnia dumą i przypomina o uczciwości i patriotyzmie, wartościach łączonych z osobą wielkiego patrona oraz  by dalsze sukcesy  i osiągnięcia,  zapisywały  się  w nowych rozdziałach  historii szkoły.

Zdjęcia: UMiG Szamotuły