Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Triumf szamotulskich lekkoatletów na Olimpiadzie Specjalnej

Triumf szamotulskich lekkoatletów na Olimpiadzie Specjalnej

8 Lipca 2024

W minioną sobotę zakończył się VII Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych, który odbywał się w Kielcach. Szczególnie dobrze zaprezentowali się na nim zawodnicy szamotulskiego klubu "Herkules", będący jednocześnie uczniami i absolwentami Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach.

Od 4 lipca na stadionie Politechniki Świętokrzyskiej rywalizowali sportowcy w różnych konkurencjach lekkoatletycznych. Reprezentanci Powiatu Szamotulskiego zdobyli następujące medale:

• Eryk Śron - złoty i srebrny medal.
  • Jarosław Lektarski - złoty i srebrny medal.
  • Andrzej Fabiański - złoty i srebrny medal.
  • Mateusz Pietrzak - dwa brązowe medale.
  • Konrad Skrętkowski - dwa złote medale.

Dodatkowo sztafeta 4x100 metrów w składzie: Eryk Śron, Andrzej Fabiański, Mateusz Pietrzak i Konrad Skrętkowski, zdobyła srebrny medal.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom ich wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów sportowych!