Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Turniej Karate w Szamotułach.

Turniej Karate w Szamotułach.

14 Grudnia 2021

W miniony weekend w szamotulskiej hali sportowej Nałęcz odbył się Turniej Karate Pod Patronatem Starosty Szamotulskiego. Zawody zgromadziły najmłodszych karateków zarówno z powiatu szamotulskiego jak i powiatów ościennych. Łącznie rywalizowało ze sobą w dwóch konkurencjach kata i kumie ponad stu zawodników. W ramach turnieju rozegrane zostały dodatkowo konkurencje dla osób niepełnosprawnych.
Bardzo dobrze zaprezentowali się na tych zawodach zawodnicy Szamotulskiego Klubu Karate, którzy wywalczyli tam aż 27 medali.
Medaliści w konkurencji kata w swoich kategoriach wiekowych to:
Kata:
I m Kukawka Karolina, Kukawka Dorota, Wiktoria Walentynowicz, Nikola Mamet, Witek Michalak

II m Wiktoria Kabat, Miłosz Harski, Filip Grześ, Daniel Kwaśny, Natalia Wodnik

III m Aleksandra Grupka, Martyna Ober, Jakub Dardas, Patryk Rychlewski, Dominik Milkowski, Aleksander Herrmann.

W konkurencji kihon medale wywalczyli:

I m Marta Musiał, Jeremi Zieliński, Gabrysia Mussa Kibakaya, Iwo Grześ, Filip Duszyński

II m Vanessa Maciołek,  Dawid Chmieliński, Sabina Indrajati.

III m Julek Plich, Hania Dobak, Julia Woźniak.
Wszystkim medalistom i uczestnikom gratulujemy.