Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Tydzień humanistyczny w Szkole na Leśnej

Tydzień humanistyczny w Szkole na Leśnej

21 Lutego 2019

Od 11 do 15 lutego w Szkole na Leśnej trwał Tydzień Humanistyczny „Wszyscy Jesteśmy humanistami”.

Wydarzenie w poniedziałek rozpoczęto dyktandem ortograficznym pod tytułem „Rocznicowe co nieco”, do którego przystąpiło 17 reprezentantów poszczególnych klas. Z trudnego zadania najlepiej wywiązali się: Igor Mrowiński z klasy III i, Nadia Matuszak z klasy III f i Tobiasz Białek z klasy II m. We wtorek na przerwach uczniowie słuchali poezji śpiewaczej w wykonaniu m.in Marka Grechuty, Martyny Jakubowicz, Jacka Kaczmarskiego, Magdy Umer i Grzegorza Turnaua. W środę natomiast odbyły się konkursy humanistyczne, w których klasy reprezentowały dwuosobowe zespoły. Największą wiedzą wykazali się: Lidia Wydarta i Julia Stachowiak z klasy 1 cd, Szymon Zalewski i Paweł Tupaj z klasy 3s oraz Dominik Jakubosze i Klaudiusz Rosa z klasy 3i. Również w środę na „telebimach szkolnych” wyświetlano najciekawsze sceny z polskich filmów: Pan Tadeusz, Syzyfowe prace, Pan Wołodyjowski, Potop, Noce i dnie. W czwartek zakończyło się pisanie życzeń walentynkowych w dowolnej konwencji, z których wyłoniono laureatów: w kategorii gimnazjum i szkoła podstawowa - Zuzanna Kaczmarek z klasy 3 f, liceum - Paweł Tupaj z klasy 3 s, technikum - Dawid Hennig z klasy 3 m. Na godzinach wychowawczych klasy tworzyły także wraz z wychowawcami kodeks dobrego zachowania, który z przekonaniem stosują. Najlepsze kodeksy stworzyły klasy: 1s, 1um i 4i.

Zakończenie tygodnia odbyło się na piątkowym apelu, na którym uczniowie przeprowadzili pokaz postaci literackich i historycznych a nagrodę w tej kategorii otrzymała klasa 3f i 2cd.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół nr 1 we Wronkach