Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Tydzień nauk ścisłych na Leśnej

Tydzień nauk ścisłych na Leśnej

25 Marca 2019

Od 14 do 21 marca we wronieckim Zespole Szkół nr 1 odbywał się tydzień nauk ścisłych. Pierwszego dnia świętowano Światowy Dzień Liczby Pi. 14 marca każda klasa mogła sprawdzić się w łamigłówkach matematycznych i zagłosować internetowo na wcześniej przygotowane plakaty ze słynnymi matematykami. Ponadto uczniowie głosowali na najlepszą „Pi-fotkę”.

18 marca w ramach dnia biologicznego uczniowie obchodzili Europejski Dzień Mózgu. Z tej okazji zawisła obszerna gazetka z ciekawostkami na temat najważniejszego narządu naszego organizmu, czyli mózgu a klasy wzięły udział w quizie wiedzy o mózgu. Uczniowie mogli też sprawdzić swoją percepcję w doświadczeniach podczas przerw.

Wtorek 19 marca był dniem fizyczny, podczas którego rozstrzygnięto konkurs na najfajniejszy silnik elektryczny. Uczniowie pogłębiali swoją wiedzę oglądając film o fizyce współczesnej. Natomiast środę 20 marca mianowano dniem chemicznym. Odbył się quiz chemicznym a wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w glosowaniu na najlepszy chemiczny mem.

W czwartek 21 marca najodważniejsi śmiałkowie wzięli udział w konkursie matematycznym „Kangur”. Tego dnia odbył się też apel podsumowujący cały tydzień, podczas którego wręczono nagrody w odbywających się przez cały tydzień konkursach.

W konkursie „łamigłówki matematyczne” zwyciężyła klasa 3i.

W konkursie na najlepszy plakat zwyciężyła klasa 4i.

W konkursie „Pi-fotka” zwyciężyła klasa 2cd, a wyróżnienie otrzymała Natalia Kuster z klasy 1cd.

W konkursie wiedzy o mózgu zwyciężyła klasa 3cd.

W konkursie na najlepszą konstrukcję silnika elektrycznego zwyciężył Adrian Dymek z klasy 8sms.

Podczas apelu rozegrano też szybki quiz z wiedzy matematyczno-chemiczno-fizyczno-biologicznej w formie kahoota, który wygrała klasa 1um.

Treść i zdjęcia: Zespół Szkół nr 1 we Wronkach