Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/,,Tymonatu”, czyli „strasznie dobry film”

,,Tymonatu”, czyli „strasznie dobry film”

5 Czerwca 2019

Grupa filmowa działająca przy Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach wzięła udział w Festiwalu Filmów Grozy ,,FILMSTERIA”.

Organizatorem konkursu było XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu we współpracy z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM, Kinem Muza oraz Estradą Poznańską. Celem festiwalu jest wzbudzenie zainteresowania sztuką filmową, spotkanie jej pasjonatów, a także łamanie stereotypu dotyczącego filmów grozy - organizatorzy chcieli pokazać ten gatunek jako pełnowartościowy tekst kultury.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół średnich z całej Polski.

W piątek 31 maja odbyła się gala festiwalu, warsztaty filmowe dla młodzieży oraz pokaz filmów w kinie MUZA. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach przygotowali film pt. ,,TYMONATU”, który został doceniony za zdjęcia, montaż i kostiumy.

Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych filmowych sukcesów!

Wszystkich Państwa zachęcamy natomiast do obejrzenia wyróżnionej produkcji.

Tytuł: ,,TYMONATU”

Scenariusz : Adrianna Skórnicka i Marcel Teska

Zdjęcia i montaż: Bruno Palatyński

Oświetlenie: Bruno Palatyński, Paweł Hatka, Hubert Cypel

Charakteryzacja: Oliwia Gill, Kamila Łopatka

Konsultacja muzyczna: Michalina Krychowiak

W roli tytułowej: Tymon Jerzak, pozostali aktorzy: Marcel Teska, Michalina Krychowiak, Wiktoria Stanke, Ada Przewoźna, Jakob Mumford.

Pomoc w realizacji projektu: Aleksandra Bilik, Joachim Sroka, Weronika Duda i Eryk Nowak

Źródło: Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach

Zdjęcia: Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach