Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/UFO 2022 wylądowało w Szamotułach

UFO 2022 wylądowało w Szamotułach

7 Czerwca 2022

Po raz ósmy stolica Powiatu Szamotulskiego gościła UFO stając się na jeden dzień miejscem nieziemskiej zabawy. Tym razem jednak Uliczny Festiwal Osobliwości przeniósł się na teren Muzeum Zamek Górków i do Parku Zamkowego. Żywe rzeźby, które można było podziwiać przybyły do nas z całego świata: USA, Portugalii, Hiszpanii, Grecji , Bułgarii czy Holandii. Nie mogło zabraknąć także naszych rodaków oraz co ciekawe po raz pierwszy wystąpiły rzeźby z Szamotuł wcielające się w postaci drukarzy- tak ważnych dla historii Szamotuł. Tematyka również była szeroka, gdyż dominowała ekologia, woda oraz właśnie historia. Na zakończenie wydarzenia wszyscy goście otrzymali swoje miniaturowe wersje siebie wręczone przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak, Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka, Dyrektora Szamotulskiego Ośrodka Kultury Piotra Michalaka i Dyrektora Muzeum Zamek Górków Michała Kruszonę. Jeżeli ktoś czuł niedosyt wrażeń to na zgromadzonych czekał koncert Szymona Wydry z zespołem Carpe Diem.