• tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Uczennica szamotulskiego gimnazjum Dagmara Kaliszan (..)

Uczennica szamotulskiego gimnazjum Dagmara Kaliszan Mistrzynią Polski!

6 Czerwca 2019

Uczennica gimnazjum przy Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach - Dagmara Kaliszan została Mistrzynią Polski w boksie!

Dagmara swoją karierę bokserską rozpoczęła nie tak dawno, bo w styczniu 2018 roku, a już zdobyła zaszczytne miejsce na podium.  Podopieczna Mariusza Koperskiego sama podkreśla, że początki nie były łatwe - przegrała kilka pierwszych walk. Aby osiągnąć tak fenomenalny sukces - najpierw musiała dostać się do finału jednego z dwóch turniejów eliminacyjnych. Pierwszy,  w którym to Dagmara  uległa Kindze Wiśniewskiej w półfinale, odbył się w marcu tego roku w Grudziądzu. Drugi - potrzebny by zakwalifikować się do OOM - miał miejsce w Gliwicach. Tam Dagmara zdobyła I miejsce , wygrywając 2 pojedynki i tym samym zdobywając awans do OOM.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbyła się natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie zapowiadało się łatwe zwycięstwo, ponieważ Dagmara w walce o złoty medal spotkała się z zawodniczką, z którą na OOM  w 2018 r. przegrała przed czasem.  Jednak  25 dzień maja okazał się dla Dagmary szczęśliwym - zdobyła złoty medal i została tym samym Mistrzynią Polski. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie Dagmarze gratulujemy !

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach.