Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Uczniowie „Rolnika” z wizytą na Ukrainie

Uczniowie „Rolnika” z wizytą na Ukrainie

5 Grudnia 2018

Niespełna miesiąc temu, uczniowie powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach wyruszyli na wycieczkę na Ukrainę. Głównym celem podróży był Lwów, jednak młodzież miała okazję zobaczyć także takie miejscowości jak Sandomierz, Przemyśl, Solina i Sambor. We Lwowie uczniowie „Rolnika” m.in. zwiedzili najciekawsze zabytki i wzięli udział w obchodach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza z tej okazji odprawiona została w Katedrze Lwowskiej. Nasi podróżnicy wstąpili również na cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie spotkali mnóstwo swoich rodaków. Niezapomniane okazało się dla nich także spotkanie z rówieśnikami z Ukrainy. W drodze powrotnej zwiedzono jeszcze Zbaraż, Tarnopol, Krzemieniec, Zamość czy Sandomierz.