Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Udany występ szamotulskich lekkoatletów na (..)

Udany występ szamotulskich lekkoatletów na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16

11 Września 2024

W minioną sobotę w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16 w lekkiej atletyce, na których bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy klubu MKS Baszta Szamotuły. Szczególne wyróżnienie należy się Nataszy Dobak, złotej medalistce w pchnięciu kulą (3 kg). Zajęła również czwarte miejsce w rzucie dyskiem.

Pozostali zawodnicy klubu także zaprezentowali wysoki poziom, zdobywając cenne punkty dla drużyny. Byli to:

• Nikodem Stawny w rzucie oszczepem,
  • Franciszek Starosta w skoku wzwyż i skoku w dal,
  • Michalina Byczyńska na dystansie 100 m przez płotki,
  • Maja Jodko w skoku wzwyż.

Oprócz nich w barwach MKS Baszta Szamotuły wystartowali: Agnieszka Binkowska (skok w dal, wieloskok), Joanna Kiełpińska (bieg na 100 m), Joanna Klorek (bieg na 300 m), Nadia Orlik (bieg na 100 m), Julia Świątek (bieg na 100 m, skok w dal) oraz Nadia Pielucha (bieg na 100 m).

Zawodnicy są trenowani przez Janinę Zielińską, Krzysztofa Ungera oraz Dominikę Tomczak-Bacharę.

Gratulujemy!