Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Umowy na włączenie linii Poznań-Wronki do Poznańskiej (..)

Umowy na włączenie linii Poznań-Wronki do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej podpisane

5 Grudnia 2022

Podpisy zostały złożone 2 grudnia 2022 przez samorządowców na Dworcu Letnim w Poznaniu. Przedstawicielami Powiatu Szamotulskiego byli Wicestarosta Rafał Zimny oraz Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierz Michalak.

Od 1 stycznia 2023 pociągi PKM będą kursowały siecią linii PKM4 Poznań Główny - Wronki, na której będzie więcej połączeń.

Urząd Marszałkowski wspólnie z miastem Poznań, powiatami poznańskim i szamotulskim oraz gminami Rokietnica, Obrzycko, Szamotuły i Wronki wypracował porozumienie, które zakłada finansowanie dodatkowych 4 par pociągów na trasie Poznań- Wronki. Obecnie jest ich 16, a od 1 stycznia pojedzie 20 par pociągów.

linia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, powstała  z myślą o mieszkańcach. Dołączenie odcinka Poznań-Wronki do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej zamyka okres budowania podstawowej sieci komunikacyjnej  aglomeracji poznańskiej.

Sieć Poznańskiej Kolei Metropolitalnej obecnie składa się zatem z linii: - PKM1 Gniezno - Poznań - Kościan - PKM2 Września - Poznań - Nowy Tomyśl - PKM3 Wągrowiec - Poznań - Grodzisk Wielkopolski - PKM4 Środa Wielkopolska - Poznań - (od stycznia 2023) Wronki - PKM5 Poznań - Rogoźno Wielkopolskie Połączenia są obsługiwane przez Koleje Wielkopolskie oraz POLREGIO.