Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Upamiętnili Żołnierzy Wyklętych w Szamotułach

Upamiętnili Żołnierzy Wyklętych w Szamotułach

2 Marca 2022

1 marca odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podobnie jak w poprzednich latach, uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Bazylice Mniejszej, podczas której słowo Boże wygłosił ksiądz Mateusz Szkudlarek. Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy obchodów udali się pod Głaz Pamięci, przy którym, po odśpiewaniu hymnu państwowego, złożono wiązanki kwiatów dla uczczenia niezłomnych żołnierzy. Następnie uroczystości przeniosły się na pobliski cmentarz.

Władze samorządowe były reprezentowane przez Przewodniczącą Komisji Oświaty i Kultury Rady Powiatu Szamotulskiego Marię Przybylską, jak co roku w uroczystościach wzięli udział druhowie z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Szamotułach. Składana wiązanka pod Kamieniem Pamięci