Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/V Powiatowy Turniej Drużyn Pożarniczych w halowej piłce (..)

V Powiatowy Turniej Drużyn Pożarniczych w halowej piłce nożnej „Ostroróg 2019"

2 Kwietnia 2019

30 marca w hali sportowej w Ostrorogu odbył się V Powiatowy Turniej Drużyn Pożarniczych w halowej piłce nożnej ,,Ostroróg 2019" pod patronatem Starosty Szamotulskiego. W turnieju udział wzięło osiem drużyn, reprezentujących wszystkie gminy powiatu szamotulskiego i KP PSP Szamotuły. Zawody były zachęceniem do aktywnego i systematycznego uczestnictwa w zajęciach rekreacyjnych celem podnoszenia sprawności fizycznej strażaków, popularyzacji czynnego wypoczynku, wyłonienia najlepszych drużyn pożarniczych Powiatu Szamotulskiego oraz rozszerzenie oferty programowej adresowanej do OSP w zakresie rozwijania kultury fizycznej i sportu. Eliminacje odbywały się w dwóch grupach, które po losowaniu przedstawiały się następująco:

grupa A - OSP Ostroróg, OSP Wronki, OSP Otorowo, OSP Obrzycko;

grupa B - KP PSP Szamotuły, OSP Lubocześnica, OSP Kopanina, OSP Grzebienisko.

W grupach mecze odbywały się każdy z każdym, po 15 minut bez zmian stron. W wyniku przeprowadzonych eliminacji do półfinału z grupy B awansowały KP PSP Szamotuły i OSP Lubocześnica,  a z grupy A OSP Otorowo i OSP Obrzycko. O I miejsce mecz rozegrały drużyny OSP Otorowo i OSP Obrzycko. Z wynikiem 5:1  na pierwszym miejscu uplasowało się OSP Otorowo, na drugim OSP Obrzycko a trzecie miejsce zajęło OSP Lubocześnica, które wynikiem 3:2 pokonało KP PSP Szamotuły. Najlepszym strzelcem został Arkadiusz Koblański z OSP Otorowo a najlepszym bramkarzem Jacek Chojecki z OSP Otorowo.

Treść i zdjęcia: OSP Wronki