Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/VI Międzynarodowy Festiwal Artystyczny Sztuki Tanecznej i (..)

VI Międzynarodowy Festiwal Artystyczny Sztuki Tanecznej i Akrobatyki Powietrznej w Pniewach

31 Maja 2024

W dniach 24-26.05.2024 w Pniewach odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Artystyczny Sztuki Tanecznej i Akrobatyki Powietrznej.

Widzowie w Hali OSiR Pniewy podziwiali pokazy cyrkowe i akrobatyczne solistów, duetów i zespołów z 33 polskich klubów i studiów akrobatyki powietrznej i sztuki cyrkowej miast oraz młodych artystów z Ukrainy. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Powiatu Szamotulskiego Beaty Hanyżak i było współfinansowane przez Powiat Szamotulski.

Puchar Grand Prix Starosty Powiatu Szamotulskiego otrzymały dziewczyny ze Szkoły Akrobatyki Powietrznej Flying Stars z Wrocławia - Daria Lasota i Hanna Jednoróg - za spójną, płynną i ciekawą choreografię duo na aerial cube w kategorii inne Formy Aerial.

Puchar Grand Prix Burmistrza Gminy Pniewy zdobyła reprezentantka Strefy Wysokich Lotów (Białystok) Aleksandra Bukowska za spójny i zrównoważony układ, wyróżniający się płynnością , trudnymi elementami i oryginalnością.

Oprócz wyróżnień i nagród za 1, 2 i 3 miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych, jury wybrało osoby do nagród specjalnych VI edycji festiwalu:

Nagrody specjalne Starosty Powiatu Szamotulskiego otrzymały:

- Ewa Wiśniewska (Piotrkowska Fundacja Talentów, Piotrków Trybunalski) za wieloletni wkład w rozwój sztuki cyrkowej i akrobatyki powietrznej oraz za wyjątkowe prezentacje artystyczne;

- Kaja Bizoń (klub „Dance 4 You”, Żywiec) za wysoki poziom techniczny układu choreograficznego i dynamikę;

- Gabriela Sztajnert (Piotrkowska Fundacja Talentów, Piotrków Trybunalski) za wysoki poziom artystyczny, wyjątkowa płynność i czystość wykonania układu.

Nagrody specjalne Burmistrza Gminy Pniewy otrzymały:

- Tomasz Rodak (Szkoła Akrobatyki, Poznań) za wieloletni wkład artystyczny i pedagogiczny w rozwój sztuki cyrkowej oraz za wkład w rozwój Festiwalu Artystycznego Sztuki Tanecznej i Akrobaty Powietrznej w Pniewach;

- Blanka Kaczmarek (Flying Flowers, Leszno) za wysoki poziom techniczny i dynamikę układu;

- Aleksandra Bukowska (SWL, Białystok) za wysoki poziom artystyczny, doskonała harmonię i balans pomiędzy techniką i emocjami oraz za teatralność przekazu i prawdziwość sceniczną.

Wszystkim uczestnikom składamy serdecznie gratulacje za przepiękne występy, pasję i dawkę dobrej energii!