Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/VII Piknik integracyjny

VII Piknik integracyjny

19 Czerwca 2019

19 czerwca już po raz siódmy odbył się Piknik Integracyjny, zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, Spółdzielnię Socjalną „Talent” w Szamotułach, powadzoną  przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi. Na zaproszenie organizatorów przybyli na teren parku przy siedzibie Warsztatów podopieczni Ośrodków i  Stowarzyszeń prężnie działających na terenie Powiatu Szamotulskiego, m. in Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dusznik, Stowarzyszenie „Duszek” z Dusznik Środowiskowy Dom Samopomocy „Jawor” z Pniew, Centrum Integracji -Świetlica „Kraina Uśmiechu” z Szamotuł, Dom Dziennego Pobytu i Świetlica Socjoterapeutyczna „Betlejemska” z Szamotuł.

Był to szczególny czas wspólnej zabawy i uśmiechu na twarzach uczestników. Pośród dźwięków muzyki tanecznej można było wziąć udział w loterii fantowej,  zabawach sportowych, przejechać się kolorową rykszą oraz pomalować twarz. Dla chętnych przygotowano kiermasz rękodzieła oraz możliwość kontaktu z pieskami Husky z hodowli Syberianów z Grodu Halszki. Na uczestników po wesołych pląsach, czekał słodki poczęstunek i napoje.

Możliwość spędzenia wspólnie czasu zawsze pozostawia miły ślad w sercach uczestników, opiekunów i wolontariuszy, zatem już dzisiaj czekamy na przyszły rok.