Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

4 Grudnia 2019

VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

27 listopada br. na scenie Kina „Halszka ”w Szamotułach odbył się już po raz VII, Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach, patronat nad tym objęł Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek a współpracą przy organizacji Szamotulski Ośrodek Kultury oraz Szkoła Muzyczna w Szamotułach.  To muzyczne wydarzenie zgromadziło tłumnie 16 zespołów oraz 19 solistów ze szkół podstawowych i świetlicy terapeutycznej Powiatu Szamotulskiego. Trzeba przyznać, że w tym roku poziom wykonawców był na bardzo wysokim poziomie i jury miało spory kłopot w ostatecznym wyłonieniu zwycięzców. Wykonywane były zarówno utwory stricte wokalne jak i całe inscenizacje o tematyce patriotycznej. Emocje towarzyszące młodym wokalistom rozgrzewały atmosferę, a  charyzmatyczny prowadzący dodawał humoru, a sala kinowa wprost pękała w szwach. Ostatecznie po naradzie jury w składzie: s. Daniela Jankowska – kierownik i dyrygent chóru PROMYKI SŁONECZNE z Pniew, Edyta Kindel i Danuta Mazur–Majchrzycka - nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Szamotułach, przyznało nagrody w dwóch kategoriach głównych Chór, zespół oraz solista, w dwóch kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy:

Kategoria Chór, Zespół

I miejsce - Chór Szkolny ze SP nr 1 w Szamotułach,

II miejsce -Zespół Wokalny Piesenkarki ze SP w Dusznikach,

III miejsce ­- Zespół Piątki ze SP w Grzebienisku.

I wyróżnienie - Chór Szkolny ze SP w Obrzycku

II wyróżnienie - Zespół Wokalny ze SP w Biezdrowie,

Kategoria Solista klasa I-IV

I miejsce- Zuzanna Til ze SP w Kaźmierzu,

II miejsce - Julia Kaczmarska SP w Obrzycku,

III miejsce Maja Adamczak

Kategoria Solista klasa V- VIII

I miejsce - Antonina Szymanowska ze SP Nr w Szamotułach,

II miejsce – Natalia Kasprzak ze SP w Szamotułach

III miejsce – Kornelia Grabarkiewicz ze SP w Biezdrowie,

I wyróżnienie – Alicja Chłapowiec ze SP we Wronkach,

II wyróżnienie – Zuzanna Bąk ze SP w Grzebienisku

Nagrody i gratulacje wręczyli Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Szamotułach Małgorzata Jagiełłowicz oraz w imieniu Starosty Szamotulskiego, Członek Zarządu Andrzej Grzeszczyk.