Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wakacje - nie dla szkół Powiatu Szamotulskiego

Wakacje - nie dla szkół Powiatu Szamotulskiego

26 Lipca 2019

Dla szkół Powiatu Szamotulskiego czas wakacji nie oznacza zastoju i stagnacji. Dyrektorzy placówek dokładają wszelkich starań by nowy rok szkolny rozpocząć w odnowionych budynkach. I tak miło nam poinformować, że w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach dobiegły końca, rozpoczęte jeszcze pod koniec roku szkolnego, prace związane z odwodnieniem budynku. W ramach tego zadania  wykonano izolację pionową ścian fundamentowych, drenaż opaskowy oraz nowe obrzeża trawnikowe. Udrożniono też instalację deszczową. Ponadto rozpoczęto remont utwardzeń pieszo - jezdnych przy budynku internatu Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich, na ten cel zostaną wydane środki w kwocie 120 tys. zł.

W Zespole Szkół nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach zakończył się pierwszy etap remontu obiektów, na który złożyło się odnowienie i wymalowanie holu w hali widowiskowo-sportowej „Nałęcz”. Dalsze prace związane z odnowieniem ścian w salach lekcyjnych zaplanowane są na połowę sierpnia.

Również w szamotulskim „Rolniku” remont ruszył pełną parą. Prace malarskie  trwają w budynku internatu, ma zostać odświeżona kuchnia oraz łazienki - na ten cel przeznaczone zostały środki w wysokości 21 tys. zł. To nie koniec inwestycji w tej placówce - na jesień planowana jest wymiana pokrycia dachowego budynku garażowego, rozbiórka zdewastowanego budynku, stanowiącego niegdyś zaplecze dydaktyczne oraz zamontowanie oświetlenia awaryjnego w budynku internatu - na całe zadanie przewidziano  kwotę 130 tys. zł.

Trwa przebudowa ciągu komunikacyjnego w Zespole Szkół nr 1 im. Piotra Skargi w Szamotułach. Korytarz w budynku szkoły przywita uczniów nowym obliczem, zaplanowano również prace malarskie w miejscach wymagających odświeżenia, koszt remontu wyniesie 50 tys. zł. Wszystko po to by młodzieży stworzyć jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy i kształcenia się.