Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Ważne informacje w związku z przekształceniem (..)

Ważne informacje w związku z przekształceniem szamotulskiego szpitala w jednoimienny (covidowy)

8 Kwietnia 2021

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. działalności szamotulskiego Szpitala

W związku z przekształceniem SP ZOZ w Szamotułach w szpital covidowy otrzymujemy wiele pytań dotyczących funkcjonowania szpitala. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (tzw. FAQ) umieszczone zostały na stronie SP ZOZ w Szamotułach. Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi tam informacjami.

Numery kontaktowe dla rodzin pacjentów

Równocześnie podajemy kontaktowy numer telefonu dla rodzin Pacjentów, pod którym można uzyskać informację o numerze dyżurki lekarskiej oddziału, na którym leży Pacjent.

Tel. +48 61 29 27 171
Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 22:00

Zasady funkcjonowania szpitala jednoimiennego

Poniżej podajemy szczegóły związane z aktualnym funkcjonowaniem szpitala jednoimiennego (covidowego).

UWAGA! Wszystkie oddziały szpitalne są zamknięte (w tym Szpitalny Oddział Ratunkowy)! Przyjmowani są wyłącznie Pacjenci chorzy na COVID-19, wskazani przez Wielkopolskie COVID Call Center. W razie konieczności prosimy kierować się do sąsiednich szpitali.

Na terenie Powiatu Szamotulskiego usługi medyczne są udzielane przez: gabinety lekarzy rodzinnych, pogotowie ratunkowe, prywatne gabinety lekarskie, pielęgniarki środowiskowe oraz znajdującą się w Szamotułach Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną czynną wieczorami i w nocy w godz. od 18.00 do 08.00, w weekendy oraz święta całą dobę tel.  +48 61 29 26 538 lub  +48 61 29 26 565 (punkt kontroli sanitarnej)

Istnieje również możliwość konsultacji z farmaceutą oraz zakupu niektórych leków w każdej aptece.

Na terenie szpitala - w normalnym trybie - funkcjonują wszystkie poradnie oraz część pracowni: RTG, EEG, USG, Krwiodawstwo oraz Laboratorium.

W sprawach, które zagrażają życiu i zdrowiu prosimy o kontakt do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numer 112!

Gdzie szukać pomocy?

Najbliższe szpitalne oddziały ratunkowe i izby przyjęć

NAJBLIŻSZE ODDZIAŁY SZPITALNE DLA DZIECI

• Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nad Matką I Dzieckiem w Poznaniu ul. Krysiewicza 7/8, tel. +48 61 850 62 60