Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wernisaż wystawy „Hollywoodzkie ikony”

Wernisaż wystawy „Hollywoodzkie ikony”

11 Września 2024

6 września w Muzeum Zamek Górków miał miejsce wernisaż wystawy „Hollywoodzkie ikony” autorstwa Jacka Hagla. Artysta w swoich pracach przedstawił znane postacie Hollywood, m.in. Whoopie Goldberg, Nicolasa Cage’a, Franka Sinatrę, Cher, czy Marilyn Monroe, w sposób nawiązujący do malarstwa sakralnego. Mieszkający przez wiele lat w Los Angeles Jacek Hagel podkreślił jednak, że jego intencją nie była profanacja symboli religijnych, a chęć stworzenia oryginalnych obrazów w zamierzonym humorystycznym stylu.

Słowa uznania dla artysty wyraził m.in. obecny na wernisażu Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Michał Chojara.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca października - serdecznie zapraszamy!

Fot. Magda Prętka