Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Widekonferencja z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty

Widekonferencja z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty

3 Czerwca 2020

Dzisiaj odbyła się Wideokonferencja Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu na temat "Przygotowania szkół ponadpodstawowych do przeprowadzenia egzaminów maturalnych”. Udział w niej wzięli Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Członek Zarządu Maciej Trąbczyński oraz wszyscy dyrektorowie  szkół średnich prowadzonych przez Powiat Szamotulski. Tematem wideokonferencji był stan przygotowania szkół do rozpoczynających się w poniedziałek 8 czerwca, egzaminów maturalnych oraz ewentualnych zagrożeń, z którymi należy się liczyć w trakcie ich trwania. Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska zwróciła uwagę na specyfikę przeprowadzania egzaminu maturalnego w sytuacji epidemii oraz na wszystkie aspekty wynikające z tej szczególnej sytuacji. Po wideokonferencji odbyło się krótkie spotkanie przedstawicieli organu prowadzącego z dyrektorami placówek oświatowych naszego powiatu, gdzie omówiono sprawy bieżące, m.in. zabezpieczenie szkół w środki ochrony osobistej oraz realizowanie zadań inwestycyjnych.