Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego Michała (..)

Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego

17 Marca 2022

16 marca 2022r. odbyła się wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego, która poruszała kwestie związane z organizacją zbiorowych miejsc zakwaterowania dla uchodźców wojennych, a także zasad finansowania tych miejsc.

Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Pan Waldemar Paternoga, przedstawił uwarunkowania i zasady organizacji zbiorowych miejsc noclegowych w świetle specustawy dot. pomocy obywatelom Ukrainy uciekających przed wojną.

Wojewoda Wielkopolski poinformował o wydaniu stosownych poleceń samorządom powiatowym w sprawie organizacji ww. miejsc.

W dniu jutrzejszym odbędzie się następna wideokonferencja, podczas której zostaną omówione kolejne kwestie związane z przyjęciem uchodźców wojennych na teren województwa wielkopolskiego, służbą zdrowia i oświatą.

Wideokonferencja