Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego z (..)

Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego z przedstawicielami lokalnych samorządów

26 Października 2020

26 października br. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wzięła udział w zorganizowanej przez Wojewodę Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wideokonferencji z udziałem starostów, prezydentów miast, wielkopolskich burmistrzów oraz wójtów. Uczestniczyli w niej również dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ Agnieszka Pachciarz, wicedyrektor NFZ Paweł Kurzak, dyrektor WSSE dr Jadwiga Kuczma-Napierała.

Wirtualne spotkanie włodarzy i służb dotyczyło bieżącej sytuacji epidemiologicznej w regionie. Omówiono aktualne statystyki zachorowań oraz działania zapobiegawcze podejmowane w poszczególnych powiatach. Wojewoda Wielkopolski podjął także kwestię dostępności łóżek covidowych w szpitalach oraz zarysował plan działań dotyczących wsparcia tych placówek. Istotnym tematem rozmów była również aktualna sytuacja seniorów. Pomocą tej grupie społecznej ma pomóc powołany przez rząd, a obsługiwany przez wolontariuszy i lokalne samorządy program pod nazwą Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.