Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego ze Starostami i (..)

Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego ze Starostami i przedstawicielami szpitali

9 Marca 2021

9 marca 2021 r. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak i Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Pan Remigiusz Pawelczak wzięli udział w zorganizowanej przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego wideokonferencji z udziałem organów założycielskich i dyrektorów wielkopolskich szpitali. Uczestniczyli w niej również Wicewojewoda Wielkopolska Pani Aneta Niestrawska, Wielkopolski Kurator Oświaty Pan Robert Gaweł, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału NFZ Pani Agnieszka Pachciarz oraz pełnomocnik Wojewody Wielkopolskiego do spraw koordynacji hospitalizacji pacjentów chorych na COVID-19 i współpracy ze szpitalami zabezpieczenia covidowego - Pani Luiza Maria Korol.

Spotkanie dotyczyło bieżącej sytuacji epidemiologicznej w regionie. Omówiono kwestie związane z organizacją pracy szpitali w zakresie obszarów covidowych oraz obsługi pacjentów z innymi schorzeniami. Przedstawiono również aktualny stan szczepień nauczycieli na terenie województwa.