Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego związana z (..)

Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego związana z uchodźcami z Ukrainy

4 Marca 2022

Wczoraj tj. 3 marca 2022 r. o godz. 17:00 odbyła się wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego, która poruszała kwestie związane z osobami uciekającymi z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym.
W spotkaniu uczestniczyli służby wojewody, a także Wójtowie i Burmistrzowie z terenu powiatu szamotulskiego.

Podczas spotkania zostały omówione kwestie związane z realizowaniem świadczeń zdrowotnych osobom uciekającym z Ukrainy oraz ich zakwaterowaniu. Kolejnym punktem było omówienie zbiórek organizowanych na rzecz pomocy humanitarnej. Poinformowano także o trwających pracach nad specustawą regulujące kwestie związane z tą wyjątkową sytuacją. Reszta spotkania odbywała się na zasadzie pytań i odpowiedzi, które rozwiązywały indywidualne problemy poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego.

Wojewoda Wielkopolski zapowiedział, że kolejne wideokonferencje będą organizowane w najbliższym czasie.