Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja Wójtów i Burmistrzów miast i gmin z (..)

Wideokonferencja Wójtów i Burmistrzów miast i gmin z terenu Powiatu Szamotulskiego

29 Kwietnia 2020

27 kwietnia br. o godz. 12  odbyła się widekonferencja  z Wójtami i Burmistrzami  z terenu Powiatu Szamotulskiego, której tematem głównym była bieżąca sytuacja epidemiologiczna na terenie gmin  i miast Powiatu Szamotulskiego. Na wstępie Starosta Szamotulski Beata Hanyżak podziękowała włodarzom za dobrą współpracę i odzew w kwestii wsparcia dla szamotulskiego szpitala. Następnie pani Agnieszka Jachnik Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przedstawiła sytuację epidemiologiczną powiatu w liczbach oraz działania prewencyjne, podjęte w okoliczności ostatnich wyborów uzupełniających na stanowisko burmistrza miasta Obrzycko. Głos zabrała również Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy pani Jolanta Gałkowska referując obecny stan  realizacji zadań z zakresu tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców z terenu Powiaty Szamotulskiego. Kolejnym punktem wideokonferencji była informacja z ostatniego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego która, dotyczyła  Rozporządzenia nr 16/20 Wojewody Wielkopolskiego z dnia 14 kwietnia 2020r. w sprawie odstrzału sanitarnego dzików w ilości 1135 sztuk na terenie powiatu szamotulskiego oraz Rozporządzenia nr 17/20 Wojewody Wielkopolskiego zmieniającego, z dnia 15 kwietnia 2020 w sprawie afrykańskiego pomoru świń na terenie województwa wielkopolskiego, które wprowadza  określone nakazy na terenie gminy: Pniewy, Szamotuły, Duszniki i Kaźmierz.

Podczas wideokonferencji wszyscy Wójtowie i Burmistrzowie zabrali głos w kwestii działań podejmowanych w związku z epidemią koronawirusa, mówili między innymi o wprowadzonych zmianach w  systemie pracy  urzędów, wprowadzonych związanych z tym ograniczeniach oraz  rozwiązaniach mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańców poszczególnych gmin.