Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja dot. realizacji Narodowego Programu (..)

Wideokonferencja dot. realizacji Narodowego Programu Szczepień w Powiecie Szamotulskim

8 Lipca 2021

Wideokonferencja dot. szczepień - na zdjęciu Starosta Beata Hanyżak i p. Jaromir Zieliński8 lipca br. odbyła się wideokonferencja z przedstawicielami gmin Powiatu Szamotulskiego. Spotkaniu przewodniczyła Starosta Beata Hanyżak oraz wyznaczony przez Zarząd Powiatu na Koordynatora ds. Organizacji Punktów Szczepień Masowych Dyrektor Jaromir Zieliński. Rozmowy poświęcone były szczepieniom w regionie. Przedstawiono m.in. dane statystyczne dot. osób zaszczepionych dla poszczególnych gmin i informacje o ilości dostępnych szczepionek. Pan Jaromir Zieliński zapewnił, że punkty szczepień działające na terenie Powiatu Szamotulskiego dysponują obecnie około 1000 wolnych terminów na podanie pierwszej dawki preparatu. Pacjenci mogą zapisywać się na szczepienia przez infolinię: 789 407 100. Oprócz szczepionek firmy Pfizer dostępne są preparaty jednodawkowe wyprodukowane przez koncern Johnson & Johnson.

Poniżej prezentujemy bieżące informacje nt. statystyki osób zaszczepionych w poszczególnych gminach:

Wideokonferencja dot. szczepień - pulpit wideokonferencjiGmina Szamotuły - 41,0%

Gmina Wronki - 40,3%

Gmina Ostroróg - 38,7 %