Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja dot. realizacji Narodowego Programu (..)

Wideokonferencja dot. realizacji Narodowego Programu Szczepień

14 Stycznia 2021

14 stycznia 2021 r. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak zorganizowała zdalną konferencję z udziałem burmistrzów i wójtów miast i gmin z terenu Powiatu Szamotulskiego. W spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor Szamotulskiego Sanepidu Pani Agnieszka Jachnik, Komendant PPSP w Szamotułach Pan Arkadiusz Rakowski, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach Pan Remigiusz Pawelczak oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pan Jaromir Zieliński.

Tematem spotkania była koordynacja działań związanych z przystąpieniem do realizacji Narodowego Programu Szczepień. Omówiono kwestie związane ze specyfiką szczepionki przeciwko COVID-19 oraz wymagania i procedury dotyczące jej podawania. Dyskutowano ponadto o planach działań związanych z koordynacją procesu szczepień i możliwościach obsługi pacjentów przez punkty zlokalizowane na terenie poszczególnych gmin.