Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja z Dyrektorami Szkół prowadzonych przez (..)

Wideokonferencja z Dyrektorami Szkół prowadzonych przez Powiat Szamotulski

19 Kwietnia 2021

Pulpit wideokonferencji - Dyrektorowie Szkół prowadzonych przez Powiat SzamotulskiW dniu 16.04.2021 r. odbyła się wideokonferencja Starosty Szamotulskiego Pani Beaty Hanyżak z dyrektorami wszystkich szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Szamotulski. W spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Wydziału Edukacji Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Pan Jan Stefaniak. Głównym tematem konferencji było omówienie stanu przygotowań do przeprowadzenia tegorocznych egzaminów maturalnych. Dyrektorzy poszczególnych szkół zapewnili o gotowości placówek zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Głównego Inspektora Sanitarnego zarówno pod względem organizacyjnym, w tym zapewnienia szczególnego trybu i warunków przeprowadzenia egzaminu, jak i zabezpieczenia w środki ochrony osobistej.

Ponadto podczas konferencji omówiono aktualny stan inwestycji w szkołach. Obecny na wideokonferencji Dyrektor Wydziału Jan Stefaniak podzielił się również informacjami i uwagami, które w sposób szczególny należałoby uwzględnić przy opracowywaniu projektów organizacji szkół na rok szkolny 2021/2022. Wśród omawianych zagadnień znalazło się m.in. zapewnienie warunków organizacyjnych do realizacji zadań z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej umożliwiającej zniwelowanie skutków funkcjonowania szkół w trybie nauczania zdalnego.