Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim Łukaszem (..)

Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem oraz Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem

7 Maja 2020

7 maja br. odbyła się widokonferencja z Wojewodą  Wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem przy udziale Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniak. Wzięli w niej udział starostowie, prezydenci miast oraz szefowie służb mundurowych Województwa Wielkopolskiego. Tematem przewodnim wideokonferencji była bieżąca sytuacja epidemiologiczna na terenie województwa wielkopolskiego. Wojewoda Wielkopolski poinformował o działaniach podejmowanych przez urząd Wojewódzki m.in. o mobilnych punktach pobrań wymazów na badania w kierunku COVID-19 w Kaliszu oraz o kolejnych planowanych w południowej Polsce. Punktem spotkania były również raporty służb - policji, straży, wojska oraz sanepidu. Pan Wojewoda poinformował  o powołaniu na stanowisko pełnomocnika wojewody ds. koronowirusa lek. Luizę Marię Korol z Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego Im. Józefa Strusia w Poznaniu.