Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim Michałem (..)

Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim Michałem Zielińskim

25 Lutego 2021

25 lutego br. odbyła się wideokonferencja, na którą przedstawicieli samorządów powiatowych zaprosił Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Wicewojewoda Aneta Niestrawska oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł. Ze strony  Powiatu Szamotulskiego w widekonferencji uczestniczył Wicestarosta Rafał Zimny. Wiodącym tematem spotkania była kwestia trwających szczepień wśród nauczycieli na terenie województwa wielkopolskiego oraz bieżące problemy związane z realizacją programu szczepień w tej grupie zawodowej. Wskazano, między innymi, na fakt dostępności szczepionek, brak zainteresowania szczepieniami wśród nauczycieli oraz zbyt wolny proces szczepienia. Istotną omówioną kwestią było,  przeciwdziałanie  sytuacji, w której szczepi się nauczycieli  w tym samym czasie, gdyż mogłoby ona doprowadzić do paraliżu funkcjonowania placówek oświatowych. Podkreślono, że szpitale otrzymują każdą potrzebną, zamówioną ilość szczepionek. Władze Powiatu Szamotulskiego po wysłuchaniu przedstawionych podczas konferencji zaleceń deklarują monitorowanie procesu szczepień środowiska oświatowego, analizując dostępność szczepionek, ilość  wykonanych szczepień oraz zainteresowanie tą usługą wśród nauczycieli z terenu Powiatu Szamotulskiego.

Ponadto w czasie dzisiejszego spotkania poruszono sprawę możliwego dofinansowania z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 potrzeb DPS-ów w zakresie środków ochrony osobistej oraz niezbędnego sprzętu, a także uzupełnienia braków kadrowych (dodatki płacowe dla personelu). Omawiano również sprawę dostaw środków ochrony indywidualnej dla szkół województwa wielkopolskiego, w Powiecie Szamotulskim, taka dostawa miała miejsce 17 lutego br.

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński poinformował przedstawicieli samorządu powiatowego o ogłoszonym przez  Ministra Rodziny i Polityki Społecznej konkursie Samorząd Pro Familia 2021. Inicjatywa ta służy docenianiu prorodzinnych działań prowadzonych przez władze lokalne i ma inspirować do podejmowania oddolnych inicjatyw na rzecz rodziny. Ponadto Wojewoda Wielkopolski  przekazał ważną informację o rozpoczęciu naboru wniosków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych, które tym razem będą skierowane na poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

Wideokonferencja