Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim Michałem (..)

Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim Michałem Zielińskim

2 Lipca 2021

Dzisiaj, tj. 2 lipca br. o godzinie 10.00, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński zaprosił samorządowców z terenu województwa wielkopolskiego na wideokonferencję „Promocja szczepień przeciwko COVID-19”. Powiat Szamotulski reprezentował Wicestarosta Rafał Zimny.

Podczas spotkania, po raz kolejny, poruszano temat przyspieszenia Narodowego Programu Szczepień w ramach akcji „Ostatnia Prosta”. Aktualnie w Wielkopolsce przynajmniej jedną dawką zaszczepionych jest już ponad 2,5 mln osób, natomiast w pełni zaszczepionych mamy tylko 1 mln osób. Wojewoda podkreślił jednak, że ze względu na potencjalną czwartą falę pandemii wciąż musimy intensyfikować proces szczepień i do niego zachęcać niezaszczepionych. Przypomniał również, że wczoraj, 1 lipca br., wystartowała Loteria Narodowego Programu Szczepień, jako kolejna atrakcyjna forma promocji profilaktyki. Należy zaznaczyć, że abyśmy mogli czuć się bezpiecznie powinniśmy zaszczepić 70 % populacji a obecnie w Wielkopolsce mamy około 30 %.