Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim dotycząca (..)

Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim dotycząca funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej w okresie pandemii

22 Września 2020

Dzisiaj tj. 22 września br. przedstawiciele Zarządu Powiatu Szamotulskiego oraz Dyrektorzy DPS w Chojnie i Nowej Wsi wraz z Dyrektorem PCPR w Szamotułach uczestniczyli w zwołanej przez wojewodę wielkopolskiego wideokonferencji dotyczącej funkcjonowania DPS-ów w dobie pandemii. Podczas spotkania przedstawiono i omówiono najnowsze procedury związane z ograniczaniem oraz ewentualnym stwierdzeniem faktu zarażenia koronawirusem pensjonariuszy jak i personelu DPS-ów. Szczególny nacisk położono na działania profilaktyczne oraz konieczność przestrzegania wewnętrznych procedur sanitarnych w każdej jednostce. Pan Wojewoda podziękował na koniec służbom sanitarnym, medycznym i wszystkim władzom wielkopolskich powiatów za zaangażowanie, wskazując równocześnie na konieczność zachowania dalszej czujności i reżimów sanitarnych.