Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim oraz Ministrem (..)

Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim oraz Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

17 Kwietnia 2020

Dzisiaj tj. 17 kwietnia br. odbyła  się wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka z udziałem pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg, która spotkała się ze starostami i prezydentami miast województwa wielkopolskiego w sprawie sytuacji na rynku pracy i wsparcia na rzecz przedsiębiorców. Tą drogą chciała  poznać  stan obecny  w poszczególnych powiatach  w zakresie  wsparcia udzielanego przedsiębiorcom  na  podstawie  przepisów  ustawy  z  dnia  2  marca  2020  r. o  szczególnych rozwiązaniach  związanych  z  zapobieganiem,  przeciwdziałaniem  i  zwalczaniem  COVID-19, innych  chorób  zakaźnych  oraz  wywołanych  nimi  sytuacji  kryzysowych  (Dz.  U.  poz.  374).

W wideokonferencji udział wzięła Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach Jolanta Gałkowska  oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach Jaromir Zieliński. Pani Minister Marlena Maląg mówiła  m. in. o kwestiach związanych z realizacją założeń tarczy antykryzysowej (pani Minister zapewniła, że środki na ten cel dla Powiatowych Urzędów Pracy są wystarczające ), o nowych regulacjach prawnych pozwalających na rejestrację bezrobotnych w systemie zdalnym i związanej z tym dostępności urzędów pracy dla bezrobotnych w okresie epidemii. Ponadto tematem spotkania z samorządowcami była również sytuacja Domów Pomocy Społecznej i wsparcia ich funkcjonowania w trosce o bezpieczeństwo podopiecznych i personelu.