Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wielki Finał Akademii Siatkówki Amica

Wielki Finał Akademii Siatkówki Amica

27 Maja 2024

W dniu 24 maja w hali sportowej Szamotulanka odbył się Wielki Finał Akademii Siatkówki Amica. W finałowych rozgrywkach tego cyklu udział wzięły dzieci ze szkół podstawowych z Wronek, Rokietnicy, Cerekwicy, Obornik i Szamotuł.

Łącznie w turnieju wzięło udział 214 dziewcząt i chłopców, rywalizujących w kategoriach singli, dwójek i trójek. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, które świetnie się bawiły.

Na wydarzeniu obecni byli: Dyrektor HR w Grupie Amica Maja Rutkowska, Poseł na Sejm Jakub Rutnicki, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Szymon Strojny, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Oborniki Piotr Woszczyk, Prezes UKS Szamotulanin Wiesław Małyszka, Przewodniczący Komisji Sportu i Zdrowia UM Szamotuły Jerzy Najderek oraz reprezentantka kraju w piłce siatkowej Paulina Maj-Erwardt.