Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wielki sukces szamotulskich sztafet!

Wielki sukces szamotulskich sztafet!

10 Października 2023

W dniu 5 października 2023 roku odbył się finał wojewódzki Festiwalu Sztafet.

Szkoły ponadpodstawowe, w tym reprezentacja dziewcząt i chłopców LO w Szamotułach, rywalizowali w konkurencjach: 4x100m, 4x400m oraz wyścigu mieszanym żeńsko - męskim 4x200m. Największy sukces odniosła żeńska sztafeta 4x100m pań (Król, Biniakiewicz, Henshke, Knutowicz), która po bardzo zaciętej walce minęła linię mety jako pierwsza! Sztafeta 4x400m dziewcząt (Korpik, Steczko, Klorek, Proch) zajęła trzecie miejsce. Kwartet mieszany 4x200m ( Wieczorek, Borowik, Tomaszewski, Wysocki)  również uplasował się na trzeciej pozycji. Męska sztafeta 4x100m (Brzeźniak, Grzebinoga, Libera, Kierzek) oraz 4x400m (Krzyżanowski, Czajka, Nowicki, Zawartowicz) ostatecznie zajęła piątą lokatę.

Podsumowując: drużyny z Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach zdobyły złoto i dwa brązowe medale w finale wojewódzkim! Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom świetnych rezultatów oraz dziękujemy za zostawione „serca” na bieżni.