Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Powiecie (..)

Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Powiecie Szamotulskim

27 Września 2022

W miniony piątek 23 września 2022 r. w Baborówku rozpoczęły się Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki. W trakcie oficjalnej części wręczono odznaki honorowe „Za zasługi dla Turystyki” oraz „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Rozstrzygnięte zostały również: VI edycja Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz regionalny etap konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny - certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”. Przyznano także Certyfikaty Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Następnie w ramach części krajoznawczej uczestnicy zorganizowani w trzech grupach udali się na zwiedzanie atrakcji Szamotuł i Powiatu Szamotulskiego. W ramach trasy „Szamotuły klasycznie” Zgromadzeni poznali dzieje m. in. Kolegiaty oraz Muzeum -Zamek Górków. Pozostałe trasy nosiły nazwy: Szamotuły przemysłowo, gdzie zapoznali się z działalnością firm SemCo i Herkules oraz Szamotuły konno, która odsłoniła tajemnice skrywane przez Pałac Baborówko. Współorganizatorem akcji był Powiat Szamotulski oraz Miasta i Gmina Szamotuły. Przypominamy, że Światowy Dzień Turystyki ustanowiony został przez Światową Organizację Turystyki w celu uświadomienia znaczenia turystyki i jej wpływu na wartości społeczne, polityczne, gospodarcze i kulturowe. To najważniejsze, cykliczne święto branży turystycznej obchodzone jest na świecie od 1979 r. 27 września każdego roku.